Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako riešiť nočné pocikávanie 3,5 ročného syna?

Zodpovedané
12. okt 2019

Dobrý deň,

mám skoro 3,5 ročného syna, ktorému sme asi pred 6. mesiacmi prestali dávať v noci plienky. Občas sa stala nehoda, to sme však neriešili. Už asi dva mesiace sa však pocikáva každú noc.

V noci sa nikdy nevypýtal cikať. Spí dosť tvrdo, nezobudí sa ani na to, že je mokrý a ani na to, že ho prezliekam.

Som dosť frustrovaná z každodenného prania. Ide zima a mám strach, že mi z pocikávania prechladne. Uvažujem o návrate k plienkam.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
O nočnom pomočovaní sa hovorí vtedy, ak ide o únik moču u dieťaťa staršieho ako 5 rokov, ktorý pretrváva nepretržite od narodenia dieťaťa.

Píšete, že mal synček aj suché obdobie. Odborníci tvrdia, že ak k toto nebolo dlhšie ako pol roka, pravdepodobne ide o nezrelosť dieťaťa a synček zrejme ešte nedokáže kontrolovať výdaj moču.

Vytvorte si režim, kontrolujte príjem tekutín, poprípade ho skúste dať v noci vycikať. Rozmýšľam, či by plienky neboli krok späť a hlavne ako by sa asi cítil synček, keby ste mu ich zrazu dali späť.

Najprv by som skúsila iné opatrenia. Buďte mu oporou, pomocou.

Ak sa synček už nepocikával a zrazu znovu začal, porozmýšľajte, či v jeho/ vašom živote nenastala nejaká zmena, ktorá to mohla spustiť.

V tomto prípade by som odporúčala konzultáciu so psychológom. Poprípade aj s pediatrom, či nejde o nejaký zdravotný problém.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com