Ako sa mám vysporiadať so strachom?

Zodpovedané
30. dec 2019

Dobrý deň,

mám 25 rokov a stále sa bojím tmy a toho, že čo z v nej môže byť. Tento problém ma prenasleduje od detstva. Nie som schopná byť sama doma v pohode.

Zachádza to ďaleko a zasahuje to môj život. V noci sa bojím vyjsť z postele i keď musím mladšej dcére pripraviť mlieko. Nie som schopná ísť večer do sprchy, keď deti spia.

V celom byte mam zapálené svetielka, ale ani to nepomáha. Navyše dosť často ma trápi spánková paralýza. Teraz bol manžel doma, ale od januára zase odchádza preč a ja už mám teraz problémy so spánkom. Neviem to prekonať.

V noci, keď musím vstať k malej a som sama doma, tak mi búši srdce a mám neuveriteľný

Ako sa mám vysporiadať so strachom?

Ide o nejakú diagnózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

so strachom sa samozrejme dá pracovať. Na internete nájdete množstvo metód - relaxácia, dýchanie, vizualizácia, bylinky, aromaterapia, masáže, výživa, redukcia stresu, oddych.

Avšak pri takomto iracionálnom strachu, ktorý ovplyvňuje váš každodenný život a fungovanie, tiež myšlienky a pri ktorom sa u vás objavujú až úzkostné prejavy vám odporúčam navštíviť odborníka.

Mohlo by ísť o úzkostnú poruchu, ale viac vám povie odborník. Rozhodne to netreba zanedbať.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com