Ako sa zachovať, keď nás 15 mesačný syn udrie po tvári?

Zodpovedané
17. okt 2019

Dobrý deň,

náš 15 mesačný syn nás občas capne po tvári. A to vtedy, keď sa k nemu skloníme a rozprávame sa. Niekedy aj vtedy, keď ho nesieme na rukách. U nás to nikdy nevidel.

Dvakrát sa stalo, že sme mu jemne dali po riťke, keď robil niečo, čo mu mohlo ublížiť a neposlúchol. Inak ho nebijeme a učíme ho, že má skôr po tvári hladkať.

Keď mu dám najavo, že ma mrzí to, že ma udrel a bolí ma to, tak to robí opakovane.

Ako mu vysvetlím, že sa ľúbime a nebijeme sa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

synček skúša, učí sa hraniciam.

Keď vás pôjde udrieť, alebo kohokoľvek, chyťte mu rúčku, poprípade si zakryte miesto kam vás chce udrieť, niečo dajte do cesty.

Zadajte hranicu. Udieraš ma. Ľudia ale nie sú na bitie/na udieranie. Môžeš udierať sem (do gauča, vankúša atď.).

Môžete mu aj povedať, udrel si ma, teraz ma to bolí. Ľudia nie sú na udieranie. Mne môžeš robiť takto. A ukážte mu, že ako.

To ako sa správať sa naučí najlepšie z vášho správania. Teda z toho ako to funguje u vás. Z rešpektujúcej a vnímavej komunikácie. Z tohto dôvodu neodporúčam tresty.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com