Ako ukončiť vzťah s alkoholikom?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Môj partner je alkoholik. Viem o tom asi rok, ale asi to trvá už dlhšie.

Ide o hladinkového alkoholika a následkom toho trpí epilepsiou. Vraj lieky berie, ale začal piť v ťahoch. Teraz je to už tretí deň. Deti sú u babky. Mali sme prerábať, ale všetko zostalo na mne.

U psychiatra nebol. Vo svetlej chvíľke povedal, že ho navštívi. Od decembra je bez práce, dal výpoveď, bol aj na pohovoroch. Je právnik, pochádza z východu a má 37 rokov.. Stráca už sociálne zručnosti a takmer vôbec nekomunikuje.

Tvári sa, ako keby mu na nás niečo vadila. Všimla si to aj staršia 6 ročná dcéra a povedala, že je iný. V lete som ho vyhodila z domu a po mesiaci sa vrátil s tým, že už abstinuje. Potom dostal záchvat a odvtedy pije. Prestáva sa o seba starať a je zanedbaný.

Vidia to aj ostatní ľudia. V opilosti je agresívny a zmenila sa mu povaha. Mám v pláne vzťah ukončiť, lebo moja snaha je zbytočná.

Keď ho vyhodím z bytu, bude z neho bezdomovec.

Ako mám postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku, avšak neviem či je toto otázka pre psychológa.

Vidím, že ste sa už rozhodli, že vzťah ukončíte. Neviem aké sú vaše pomery, či je byt váš, partnerov, spoločný. Či je agresívny aj na vás.

Neviem, či vaša otázka smeruje na spôsob rozchodu, že sa obávate partnerovej reakcie, poprípade či premýšľate akým spôsobom docieliť, aby odišiel z bytu a neskončil na ulici.

Odporúčala by som vám obrátiť sa na právnika, Centrum právnej pomoci, poprípade aj na nejaké centrum, ktoré pracuje so závislými. Tým pádom má skúsenosti s takýmito prípadmi a odborníkov z rôznych oblastí, ktorí by vám vedeli fundovane poradiť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com