Ako zjednodušiť príchod do škôlky a ako posmeliť dieťa?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

synček bude mať v decembri 4 roky a teraz začal chodiť do škôlky. Prvý deň bol ešte celkom dobre, ale ďalšie dni už začal plakať, že on nechce ísť do škôlky. Dnes ráno sa až zataľ pred škôlkou.

Mám z neho pocit, že aj chce chodiť, ale sa aj bojí. Ráno ako vstane, tak je v pohode a teší sa. Keď prídeme pred škôlku, tak začne kňučať a trošku aj plakať. Keď prídem poobede po neho do škôlky, tak sa už usmieva a teší sa.

Ako ho mám ráno posmeliť?

Ďakujem

Dobrý deň prajem,

toto je obdobie, ktoré trápi množstvo rodičov. Adaptácia dieťaťa na MŠ je individuálna z hľadiska časového trvania.

Je pozitívum, že synček si poplače len ráno a keď to učiteľky následne zvládnu je to úplne normálne a chce to čas.

Na túto tému som písala viacero príspevkov, dúfam, že v niečom vám dajú inšpiráciu.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička