Aký máte názor na problémové správanie trojročného dvojčaťa?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

mám trojročné dvojčatá chlapca a dievča. Chlapec má normálne bežné správanie ako iné deti. Dievča má raz až dvakrát také výbuchy zlosti, že až začne kričať, kopať okolo seba. Počuť ju všade a nič nepomáha.

Je to normálne chovanie?

Mám s ňou ísť k odborníkovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

správanie, ktoré opisujete je bežným prejavom väčšiny detí.

Je prirodzené, že deti pri zažívaní frustrácie kričia, zúria, vykazujú prejavy hnevu.

V situácii keď sa tak stane je dobré dieťaťu poskytnúť empatickú reakciu, odzrkadliť mu emócie, opísať situáciu. Tak ho učíme spoznávať svoje emócie a tiež sa tým dieťa upokojuje. Vidí, že sa mu niekto snaží rozumieť, že ho niekto počúva.

Ak vykazuje správanie ohrozujúce pre seba alebo pre okolie, treba mu tiež nastaviť hranicu.

Dieťa sa učí zvládať rôzne situácie, emócie ho mnohokrát prevalcujú. Skúste ho tou situáciu previesť, buďte jeho sprievodcom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com