Aký zvýšiť emočný kvocient u 10 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
27. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom emočného kvocienta u 10 ročného dieťaťa. Skúšala som nájsť psychologičku v okolí nášho bydliska, ktorá by sa tejto oblasti venovala, ale bez úspechu.

Poradíte mi cvičenia a postupy na zvýšenie EQ?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozprávajte sa o pocitoch v konkrétnych situáciách, o telesných príznakoch, ktoré tieto emócie sprevádzajú. Ako sa syn vtedy cíti, čo to s ním robí. Ako sa môžu cítiť ľudia okolo neho, keď nejako reaguje. Zisťujte, v ktorých iných situáciách sa cíti takto isto. Rozprávajte sa o tom, či sa dalo zareagovať inak.

Skúste sa rozprávať o tom ako sa asi cítia iní ľudia. A prečo. Rozoberajte si tie situácie. Pýtajte sa. Ako by si sa v tej situácii cítil ty?

Na to vám môžu slúžiť rôzne kartičky emócií, hry, ale kľudne aj obrázky z časopisov, nejaký film, kľudne si ho púšťajte aj potichu, existujú už aj rôzne knihy s tematikou emócii.

Zrkadlite synovi emócie. Hneváš sa. Zdá sa mi, že ťa to potešilo, vidím, že sa usmievaš atď.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com