Čo znamená pasívny klient v psychoterapii?

Zodpovedané
10. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, čo znamená pasívny klient v psychoterapii?

Ďakujem

Dobrý deň,

úsychoterapia si vyžaduje aktivitu klienta. Zmena sa dá dosiahnuť, len tak, že klient na sebe pracuje, má vôľu sa niekam posunúť.

Pojem pasívny klient ako taký nemá nejakú definíciu.

Z môjho pohľadu je to taký, ktorý väčšinou nie je rozhodnutý, popr. nechce pracovať na zmene. Môže ísť o nedobrovoľného klienta, ktorý na terapiu chodí, lebo "musí". Tiež sa ako pasívny klient môže javiť klient v odpore.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com