Dcérka sa bojí bábätiek. Ako sa mám k nej správať?

Zodpovedané
2. jún 2019

Dobrý deň,

moja dcéra sa strašne bojí druhých bábietiek. Vždy, keď pri ňu príde niekto s bábätkom, tak sa bojí. Zakrýva si uši a hneď hovorí, aby šli preč. Keď bábätko plače, tak sa hneď rozplače aj ona. Bojí sa deti tak do 3 rokov.

Ako mám k nej pristupovať a čo mám s ňou robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete aká je dcérka stará, ťažko sa mi preto odpovedá.
Tiež neviem ako dlho to trvá, či tomu niečo predchádzalo. Možno mala nejakú nepríjemnú skúsenosť, čo si spojila s bábätkami.

Pre deti sú prirodzené rôzne strachy, rôzne reakcie na hluk a plač. Možno jej len vadí hlučný prejav.

Priznajte jej, že jej to je nepríjemné, že sa zľakla, že jej vadí plač bábätiek. Popr. že sa bojí, že bábätko začne plakať a preto si zakrýva uši. Takto vlastne zisťujete čo sa deje a zároveň jej spájate pocit s pomenovaním.

Ak sa dá odísť, netreba ju zbytočne tomu vystavovať a radšej sa o tom večer porozprávať, rozobrať si tú situáciu. Zisťovať, čo by jej v tej situácii pomohlo.

Zdá sa, že by mohlo ísť o obdobie, ale neodvažujem sa dať nejaké stanovisko, keďže mám málo informácií.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com