Existuje doklad, ktorý odporúča dieťa do škôlky?

Zodpovedané
10. jan 2019

Dobrý deň,

bývame na juhu Slovenska, kde je problém s umiestnením dieťaťa do slovenskej škôlky. V dedine máme maďarskú škôlku a do slovenskej škôlky deti z našej dediny neberú.

Existuje doklad, ktorý je možné použiť ako odporúčanie do škôlky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

materské školy a ich vedenie rozhodujú o tom koho príjmu a koho nie. Zo zákona im vyplýva povinnosť prijať deti len v predškolskom veku. Mladšie nemusia. V súčasnosti je problém s kapacitami materských škôl, hlási sa viac detí ako je miest.

Na neprijatie môžete skúsiť napísať odvolanie. Neviem o existencii žiadneho dokladu o odporúčaní do materskej školy.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com