Je možné u psychologičky vybaviť zákaz styku otca s dieťaťom?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Po 7 rokoch som so synom odišla od tyrana, alkoholika, gembléra a chorého človeka.

Syn odmieta ísť k otcovi. Nemá s ním žiaden vzťah, lebo otec na neho kašle.

Dal by sa u psychologičky vybaviť zákaz styku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravidlá styku určuje súd.
Psychológ vám môže napísať posudok, ku ktorému môže súd prihliadať.

Odporúčam vám kontaktovať nejakého právnika, Centrum právnej pomoci, popr. niekoho zaoberajúceho sa touto problematikou. Určite aj v domoch pre ženy, ktoré prišli do styku s násilníkom ovládajú právny postup ako ďalej.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com