Jedno dieťa je za rozvod, druhé je proti rozvodu

Zodpovedané
28. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Som takmer 20 rokov vydatá, ale nikdy som sa necítila šťastná pri mojom manželovi. Je to typický manipulátor, žiarlivec a pán.

Máme dvoch stredoškolákov/15,18/. Veľakrát som bola rozhodnutá podať návrh na rozvod, ale vždy som cúvla. Moje 15 ročné dieťa rozvod veľmi chce. 18 ročné dieťa chce mať kompletnú rodinu pokým doštuduje.

Otec sa nikdy deťom nevenoval, vždy si na nich spomenul, len keď som spomenula rozvod. Bojím sa, že keby som sa pre rozvod rozhodla, tak 18 ročné dieťa sa mi odcudzí. Na druhej strane si hovorím, že aj ja mám právo byť štastná a nebyť celý život na reťazi.

Aký je Vás názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Toto je otázka, na ktorú vám odpoveď nedá asi nikto, len vy sama.
Osobne si myslím, že aby sme mohli niečo dať, musíme to mať. Ak nebudete šťastná, nedokážete to odovzdať ani vašim deťom.

Zdá sa mi, že už viac menej rozhodnutá ste, ak si však potrebujete utriediť myšlienky a prebrať to, skúste sa porozprávať s niekým komu dôverujete, poprípade impulz môžete nájsť aj rozhovorom so psychológom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com