Liečba úzkostného strachu u deti liekmi

Zodpovedané
26. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som vedieť Váš názor na liečbu úzkostného strachu u 10 ročného dieťaťa liekmi. Dcéra má každé ráno panický strach ísť do školy. Už to trvá vyše mesiaca a psychologička nás odporučila k psychiatrovi.

Aké sú vedľajšie účinky pri takejto liečbe?

Môže sa vyvinúť závislosť na tieto lieky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ako psychologička s liekmi nepracujem, takže vám neviem relevantne odpovedať.

Pri niektorých druhoch stačia stretnutia s psychológom, záleží od povahy úzkosti, jej trvania, intenzity. Mnohokrát je úzkosť len symptómom niečoho iného.

Pravdou je, že kombinácia liekov a terapie je pri liečbe úzkostí vo väčšine prípadov účinná.

Skúste psychiatra aspoň kontaktovať a získať čo najviac informácií o liečbe, ktorú navrhuje. Popr. získať názor ďalšieho psychológa, skúsiť iný postup.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com