Mám budúceho prváčika zapísať na nejaký krúžok?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

doma mám predškoláka, ktorý od septembra nastupuje do základnej školy.

Je ešte skoro zapísať ho v septembri na nejaký krúžok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Skoro rozhodne nie je, avšak tým, že na žiaden krúžok nepôjde, nemusí nič zmeškať. Krúžok má obrovské výhody, avšak samozrejme sa môžu vyskytnúť aj nevýhody (presýtenosť, preťaženosť).
Je to veľmi individuálne. Krúžok vedie k systematickosti, buduje zodpovednosť, prehlbuje záujem o vec, poskytuje príležitosť pre vytváranie sociálnych väzieb.

V prvom ročníku môže byť krúžok aj rizikový, nakoľko syn bude mať veľa nových podnetov a povinností, ktorými bude zaťažený a ak do toho príde aj nový krúžok, na niekoho to môže byť veľký tlak.

Závisí tiež od dieťaťa, či chce, čo nechce, ako zvláda odlúčenie, či je citlivý, aké možnosti u vás sú, od alternatívnych možností trávenia voľného času po škole. Hrá tu rolu noho faktorov. Dôležitý je balans, aby mal čas aj na voľnú hru a sám pre seba.

Odpoveď na túto otázku by som hľadala so synom. Vy ho poznáte najlepšie. Pýtajte sa, vnímajte ho, počúvajte, odhadnite situáciu.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com