Máme ísť s 24 mesačným synom k logopédovi?

Zodpovedané
8. apr 2019

Dobrý večer,

môj 24 mesačný syn nerozpráva, resp. rozpráva len základné slová - mama, tata, havo, daj, poď, mňam, auto, ahoj, ujo, teta, dedko, babka, tam. Vie napodobňovať na požiadanie zvuky zvierat, rozumie jednoduchým pokynom, niektoré slová sú veľmi nezrozumiteľné. U jednoduchým dvojslovných viet vie povedať len "tata papa" = tata išiel papa, "čo to je?", tata titid" = tata šiel autom.

Máme navštíviť už logopéda alebo iného špecialistu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odborníci odporúčajú navštíviť logopéda ak dieťa v troch rokoch nehovorí jednoduché vety, má chybnú výslovnosť, nie je mu rozumieť, nepoužíva napr. predložky.

Pre rozvíjanie reči veľa čítajte, rozprávajte sa, spievajte jednoduché pesničky, riekanky. Dieťa počúva, nasáva a niekedy sa to zlomí zo dňa na deň.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com