Máme si nechať tretie dieťa?

Zodpovedané
15. dec 2019

Dobrý deň.

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho syna, ktorý ide od septembra do školy. Ešte mám dvojročnú dcéru, s ktorou som na rodičovskej dovolenke.

Od apríla som sa chystala do roboty, manžel mal ostať na materskej s dcérou doma. Chceli sme sa prestriedať. Všetko už bolo naplánované. V robote ma už čakajú, teda riaditeľka ma očakáva.

Skôr ako som išla na materskú, robila som na zmeny, celodenky a nočné. Dohodli sme sa, že tento rok 2020 sa na jar vrátim. Jedna žena tam bola miesto mňa na rok a už jej ten rok končí. Mám tam ísť ja. Jedná sa o robotu robiť od 7 do 15tej. Čo je vraj lepšie pri deťoch. No a môj muž robí odkedy spolu sme skoro stále týždňovky. Odíde v pondelok príde v piatok. V zime sa stáva že je od decembra do februára doma, keď tak dochádza. Odíde 6.30 a príde o 15.30, ale častejšie je to tak, že je mimo domova.

Deti boli skoro stále len na mne. Pomáhali mi moji rodičia, keď sa dalo.

Teraz sa stala taká vec, že sme zistili, že som tehotná. A môj život je totálne na ruby. Moji rodičia chcú, aby som išla na potrat. Vraj budeme ako cigáni, ako všetky deti zaopatrime. Podľa nich prídem o robotu, riaditeľku vraj zradám.

Svokrovci sa tešia že pomôžu nám..

A my s mužom nevieme, čo urobiť. Moji rodičia už vyťahujú všetko. Že počas oboch tehotenstiev som si musela riediť krv injekciami. Bola som sledovaná na hematológii, lebo mám v krvi mutáciu génu. Diagnóza je FV Leiden. Mám predispozíciu na kardiovaskulárne ochorenia a trombózu.

Pri prvom tehu mala vyšší tlak a v druhom problémy so zlatou žilou a krčovými žilami. Porodila som obe deti prirodzene a v termíne.

Aký je Váš názor?

Čo máme urobiť?

Nechceme, aby naše prvé dve deti ostali bokom odložené.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zrejme vám však neporadím. V tejto situácii nemôžem a ani sa na to necítim oprávnená.

Toto je otázka, na ktorú by ste mali hľadať odpoveď spolu s manželom. Len vy dvaja viete ako to doma máte, nakoľko kompetentní sa cítite, aké máte túžby, kde sa vidíte v budúcnosti a k čomu inklinujete.

Nenechajte sa ovplyvňovať tlakmi okolia. Rozprávajte sa spolu, úprimne. Obracajte to s viacerých strán. Píšete, že ste mali nejaké zdravotné problémy, možno y bolo namieste poradiť sa aj s lekármi.

Ak máte váhanie, neviete si rady, skúste osobne navštíviť psychológa. Je to rozhodnutie veľké a na celý život.

Pátrajte v sebe, hľadajte odpovede, iné uhly pohľadu, viaceré perspektívy. Konečné rozhodnutie však bude stále len na vás.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com