Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel má problém s drogami. Čo mám robiť?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Manžel fajčí dosť rokov marihuany a mne sa to nepáči.

Najnovšie som prišla na to, že asi berie aj pervitín. On stále zapiera a tvári sa akoby sa nič nedialo. Stále klame. Asi pred dvomi mesiacmi som o všetkom povedala jeho mame, nepomohol ani vážny rozhovor s ňou.

Už vtedy som vedela, že s tým neskončí, ani sa len neospravedlnil. Nesľúbil, že s tým prestane. Tváril sa, že je všetko ok. Už som mu zbalila aj veci, ale nemieni odísť

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

situácia, v ktorej ste sa ocitli je náročná a nepríjemná.

Na prvom mieste je otvorený rozhovor s manželom. Otvorene mu povedzte ako vnímate situáciu, ako sa v nej cítite a čo by ste potrebovali. Vyjadrite mu svoje obavy, priania, alternatívy, ktoré zvažujete.

Rozumiem však, že toto ste už zrejme absolvovali a nezabralo to.

Manžel trpí závislosťou, čo je choroba, avšak ak sám nebude chcieť pomoc, nikto to zaňho nespraví. Neexistuje spôsob ako ho k odborníkovi dostať na silu. Musel by ohrozovať seba, okolie a pod.

Skúste nakontaktovať nejaké centrum, odborníka, ktorý sa venuje závislostiam a skúste sa poradiť aspoň telefonicky, popr. aj osobne, čo by sa dalo robiť, možno aj čo by pomohlo vám, ako manželke trpiaceho závislosťou.

Nezabúdajte, že musíte chrániť a ošetriť aj seba. Keďže s manželom pohnúť len ťažko, rozmýšľajte, čo by ste mohli spraviť vy, aby vám bolo lepšie.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com