Môže mať čokoláda vplyv na psychiku dieťaťa?

Zodpovedané
2. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Môj syn bude mať 4 roky a je šikovný, veľmi múdry, šikovný. Je to obyčajné a zdravé dieťa. Po čokoláde, a to aj po kúsku, sa jeho správanie úplne zmení. Ak nemá čokoládu, je všetko v poriadku. Ak dostane čo i len kúsok čokolády, príde cirkus.

Môže mať čokoláda vplyv na psychiku dieťaťa?

Za odpoveď ďakujem
Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

čokoláda môže spôsobiť väčšiu aktivitu dieťaťa, nakoľko obsahuje cukor. Tiež, ak ju dieťa skonzumuje pred spánkom, môžu sa objaviť problémy so zaspávaním.

Neviem, ako čokoláda mení synovo správanie, kedy sa to deje.

Ďalšie informácie o nejakom vzťahu konzumácie čokolády a zmenách psychiky nemám.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com