Muž sa vyhýba zodpovednosti. Ako docielim, aby urobil deťom domov?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

s manželom sme spolu 5 rokov a máme 2 deti. Žijeme v nájomnom dvojizbovom byte. Mužovi stále hovorím, aby sme už riešili vlastné bývanie. On sa nechce na túto tému rozprávať. Vraj on dom má. Myslí tým dom jeho maminy. Ona ešte žije a môj muž má ešte súrodenca. Takže dom nebude len jeho.

A nebude jeho ani po maminej smrti. Ja nechcem čakať pokým ona zomrie. Chcem, aby sme mali vlastný domček.

Muž sa celkovo vyhýba zodpovednosti. Podľa neho som zle vychovala deti a zle hospodárim. Všetko je moja vina. Muž má 46 rokov a správa sa ako dieťa. Do svojej 40tky bol s mamičkou, takže to bude tým. O ničom sa nechce rozprávať.

Ako dosiahnem, aby vytvoril domov deťom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

univerzálna rada asi neexistuje.

Kľúčová je komunikácia, otvorený rozhovor, vôľa robiť kompromisy.

Ak máte pocit, že ste na mŕtvom bode, a muž je ochotný, skúste párové poradenstvo, kde môžete obaja vyjadriť svoje potreby a prísť na veci, o ktorých možno ani neviete.

Človek dokáže zmeniť len seba, rozhodovať o sebe. Verím, že by ste túžili po tom, aby Vám muž vytvoril domov a vzal iniciatívu do svojich rúk, avšak ak z jeho strany nebude vôľa ku zmene, zrejme s ním nepohnete. Môžete skúsiť ultimáta a podobné metódy, avšak aj to bude v konečnom dôsledku vyžadovať vôľu druhej strany.

Môžete potom uvažovať o tom, čo pre to, aby ste boli šťastná, môžete urobiť Vy sama.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com