Neposlušný 19 ročný syn

Zodpovedané
26. feb 2019

Dobrý deň,

môj syn má 19 rokov a ešte nedospel. Nepočúva, nepomáha, odvráva, dosť popíja, zvyšuje hlas na mňa a aj na sestru. Iba občas má svetlú chvíľu a vtedy niečo pomôže, ale zvyčajne nedokončí. Okolo seba má všetko porozhadzované. Keď mu neupracem, tak by tam mal kopec vecí veľmi dlho. Keby mal sám izbu, tak by som to nechala na ňom. Lemže s ním v izbe spí aj sestra a tá je ZŤP, tak mu musím upratať. Dcéra uprace okolo seba, sem tam aj jemu. On ju nevyzdvihne zo školy, nezoberie ju nikam so sebou. Akoby sa hanbil za ňu. Keď boli malý, tak nedal na ňu dopustiť.

Čo môžem urobiť. aby sa konečne spamätal?

Ďakujem

Dobrý deň,

syn už je vo veku kedy akékoľvek zmeny nastoliť ťažko. Zdá sa, že to ako sa správa mu vyhovuje, prináša mu to to, čo chce. Asi to zmeniť nechce. Je to preňho výhodné.

Pomôcť môže zmena komunikácie, jasné stanovenie hraníc, pravidiel a ich dôsledné dodržiavanie. Vyvodzovanie dôsledkov a prenášanie zodpovednosti na syna.

Pre nasmerovanie, nabratie nového pohľadu a sily vám odporúčať navštíviť psychológa.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com