Nezvládam 9-ročnú dcéru

Zodpovedané
26. nov 2018

Dobrý deň,

moja 9- ročná dcéra je výbušná, náladová a vzdorovitá. Vyhráža sa mi, že sa zabije, že vyskočí z okna. Vraj ma nenávidí, lebo ju neľúbime. A to vôbec nie je pravda.

Som zúfalá. Keď sa točím okolo nej, tak je všetko ok. Keď si všímam moje ďalšie dve dcéry, tak je oheň na streche. Snažím sa byť s každou, ale nejde to stále.

Ako mám riešiť môj problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Situácia, v ktorej ste sa ocitli je ťažká.

Zdá sa, že dcéra má veľkú potrebu vašej pozornosti, čo je pre dieťa prirodzené.

Výroky o samovražde sú veľmi silné, treba im venovať pozornosť. Môže ísť o volanie o pomoc.
Mohli by ste spolu s dcérou obe navštíviť psychológa. Ak je tam nejaký vážnejší problém, pomôže ho podchytiť, poprípade sa spolu naučíte komunikovať a utužíte si vzťah.

Veľa síl

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com