Poradíte mi ohľadom odkladu školskej dochádzky?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý deň,

môj syn bude mať v septembri 7 rokov a doteraz chodil do predškolskej triedy. Keď bola v škôlke psychologička, tak mal kiahne. Pôjdeme k nej individuálne.

Keď mu dám odklad, tak môže chodiť znovu do predškolskej triedy so svojím o 18 mesiacov mladším bratom?

Môžu ísť potom spolu do školy?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne povedané, neviem presne ako sú nastavené pravidlá. Avšak pokiaľ viem, rok pred nástupom do školy je povinnosť navštevovať MŠ ako predškolák.

Myslím, že technicky je aj možné, aby spolu išli do školy.

Tu by som však zvážila dôvody, pre ktoré zvažujete odklad, nakoľko tým pádom pôjde starší syn do školy ako 8 ročný a bude tam určite najstarší, najväčší. Tiež, ak už je na školu zrelý, tak nástup odporúčam. Ale ako vravím, dôvody nepoznám, vy ho poznáte, viete viac.

Každopádne odporúčam konzultáciu s psychológom ohľadne zrelosti a pripravenosti na školu a prípadných možností, ktoré máte a možných situácií, ktoré môžu nastať. Pýtajte sa učiteliek v MŠ čo odporúčajú ony.

Tiež sa poinformujte v škole, do ktorej sa chystáte deti zapísať aký pohľad na to majú oni.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com