Prečo 16 mesačný syn zabúda na veci, ktoré sa naučil?

Zodpovedané
22. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 16 mesačného syna. Keď sa naučí niečo nové, tak to používa 5 dní. Potom to prestane a zabudne to.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

synček je ešte veľmi malý. Môže byť, že sa mu striedajú senzitívne obdobia, a to, čo sa už naučil skrátka nepovažuje za dôležité a chce sa sústrediť zase na niečo nové. Nemyslím si, že by malo ísť o nejakú poruchu.

Synček vám dáva najavo čo ho práve zaujíma tak ho v tom skúste podporovať. Informácie, ktoré sa vám zdá, že zabudol môžete zopakovať, ukázať mu, pomenovať. Vníma vás aj on, aj jeho mozog a predpoklad je, že sa tieto informácie ukladajú.

Ak však máte pocit, že niečo nie je v poriadku, treba zrejme vylúčiť zdravotný problém, avšak v takomto nízkom veku si nemyslím, že sa to robí. Poraďte sa s pediatrom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com