Ročný syn ma odtláča, keď má problém. Je to v poriadku?

Zodpovedané
25. jún 2019

Dobrý deň,

môj skoro ročný syn ma odtláča a nechce byť pri mne, keď sa mu niečo stane. Keď je doma muž, pýta sa k nemu. Keď plače a sme sami, tak pri mne byť nechce. Pritom od narodenia som ho vždy tíšila a veľakrát som bola jediná.

Je inak veľmi spoločenský a aj mňa vystíska. Len akoby u mňa nehľadal oporu, keď ho niečo bolí.

Je to v poriadku?

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na to, aby som vedela relevantne odpovedať by som potrebovala viac informácií. O synovi, o vašej rodine, ako dlho to trvá, či to tak bolo vždy, ako spolu trávite čas, ako riešite, keď má synček emočne náročnejšiu situáciu atď.

Zvyčajne takéto malé deti hľadajú útechu u svojej primárnej osoby pre vzťahovú väzbu, ktorou zvyčajne býva matka. Avšak môže byť, že má také obdobie. Obzvlášť, ak predtým útechu hľadal u vás.

Buďte mu nablízku, vytvárajte atmosféru lásky, prijatia a bezpečia. Keď má ťažkú situáciu, buďte pri ňom, skúste mu porozumieť, slovne ho upokojujte.

Keď sa rozhodne, vždy sa na vás môže obrátiť.

Ak máte nejaké pochybnosti, môžete navštíviť psychológa a skúsiť zistiť aký typ vzťahovej väzby si so synom vytvárate,

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com