Separačná úzkosť 13 mesačného syna

Zodpovedané
21. jan 2019

Dobrý deň,

mám 13 mesačného syna, u ktorého sa posledný mesiac prejavujú všetky príznaky separačnej úzkosti. O mesiac nastupujem do práce a so synom ostane manžel.

Ako môžme syna na moju celodennú neprítomnosť pripraviť? Máme to robiť postupne, alebo to neriešiť a jednoducho jedného dňa sa " vypariť" na celý deň?

Ide mi aj o manžela. Chcem, aby mal nástup na materskú čo najviac v pohode.

Vopred ďakujem za radu a názor

Dobrý deň,

také malinké bábo pripravíte len tak, že bude na otca zvyknutý. Skúste ich nechávať spolu, nech si na seba zvyknú, aby to pre dieťatko a ani pre manžela potom nebol šok.

Vy ste jeho primárna osoba, takže aj tak sa môže stať, že to bude niesť ťažko. Čím viac bude na manžela zvyknutý, tým jednoduchšie to pre neho bude.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com