Svokra závislá na liekoch a bojím sa ju púšťať k synovi. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
28. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Moja svokra je závislá na liekoch a veľmi sa ju bojím púšťať k malému. Bojím sa, že by to mohlo mat nejaký volič aj na jeho psychiku.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Vidím, že máte o svoje dieťa strach.
Svokru zrejme nezmeníte, to znamená, že treba rozmýšľať, čo môžete robiť vy, aby ste sa cítili lepšie, aby ste sa o syna báli menej?
Je prirodzené, že svoje dieťa chcete chrániť.

Myslím, že sa môžete rozhodnúť aký častý a intenzívny kontakt syn so svokrou bude mať, aby to bolo pre vás prijateľné. Nikde nie je napísané, že ich musíte nechávať samých, popr. že kontakt musí byť každý deň.

Je to na dohode a rozhodnutí vás a otca dieťaťa.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com