Zoberú do škôlky dieťa, ktoré nevie plynulo rozprávať a v noci sa pocikáva?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 3 roky a 3 mesiace. Chcela by som ju dať do škôlky, ale niektoré škôlky vyžadujú, čo by malo dieťa vedieť. Ona vie len sama papať, nevie plynulo rozprávať a mám problém odučiť ju od fľaše a nočného pocikávania. Tuho spí a veľakrát je precikaná. Keď ju chcem dať na v noci na nočník, tak nechce. Plače a hádže sa.

Cez deň je len v nohavičkách a vyciká sa sama. Okrem toho má mladšiu sestru, s ktorou som doma. Takže ani neviem, či ju do škôlky vezmú.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

či dcérku vezmú do škôlky záleží zrejme na konkrétnej škôlke. Zväčša vyžadujú samostatnosť pri hygienických návykoch, ale niektoré nemajú problém pomôcť. Prípadne, ak sa stane nehoda, tak to rešpektovať.

Nie som si istá do akej miery riešia reč a ako na tom dcérka je, to nepíšete.

Odporúčam vám navštíviť škôlku, popr. škôlky, do ktorej zvažujete dcérku prihlásiť a popýtať sa priamo tam. Určite vám povedia viac.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com