Aké hodnoty CRP sú v tehotenstve normálne, keď žena nemá žiadne ťažkosti?

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

do 5 mesiaca som mala CRP 12. Teraz som už v 6. mesiaci, konkrétne 23+2 a CRP sa mi zvýšilo na 18.

Čo mi odporúčate?

Aké hodnoty CRP sú v tehotenstve normálne, keď žena nemá žiadne ťažkosti?

Je potrebná liečba aj antibiotikami?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto nie je otázka na dulu, skôr na lekára. Ale vo všeobecnosti ny nemalo mat tehotenstvo vplyv na zvyšovanie CRP. Ak nemáte niekde v tele skrytý zápal. Môže byť aj pokazený zub.

CRP ani nie je súčasťou bežných skríningovych vyšetrení v tehotenstve.
Pri CRP 18 sa atb nedávajú väčšinou.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea