Ako dlho môžem prenášať?

Zodpovedané
17. feb 2019

Dobry deň,

som v 41. týždni a chcela by som sa poradiť ohľadom prenášania.

Do kedy môžem prenášať a kedy by mi mali vyvolávať pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo trvá 42 týždňov, takže v zásade ešte máte týždeň čas.

Je dobré overiť termín pôrodu podľa ultrazvuku z konca prvého trimestra. Ak to sedí s termínom pôrodu, tak sa treba tým riadiť. Skúste dôverovať svojmu bábätku, že vie kedy sa má narodiť. Po 41. tt je dobré už častejšie sledovať bábätko, niekedy lekári navrhujú hospitalizáciu. Pýtajte sa na všetko a na všetky možnosti.

Na vyvolanie pôrodu môžte ešte skúsiť akupunktúru, veľmi dobre zvykne zabrať.

Držím palce, aby sa pôrod rozbehol, aby ste boli spokojná.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea