Ako mám osloviť dulu?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

som po cisárskom reze a pri druhom pôrode zvažujem možnosť zobrať si na pomoc dulu. Jazvy a ani bolesti sa nebojím. Bojím sa akurát nemocničného prostredia a toho, že mi personál nepomôže, aby pôrod postupoval.

Niekde som čítala, že s dulou sa treba stretnúť počas tehotenstva a zistiť, či mi "sadne" ako kamarátka.

Na Vašej stránke som videla, že dúl v Bratislave je pomerne dosť.

Ako mám osloviť dulu?

Keď ju oslovím, stretne sa so mnou (nezáväzne)?

Je takéto stretnutie spoplatnené?

Sú aj nejaké iné možnosti ako dulu krátko spoznať a uvidieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujeme za dôveru, že uvažujete nad pôrodom s dulou.

Áno, v Bratislave je asi najviac možnosti.

Dulu je dobré kontaktovať čo najskôr, ako sa pohrávate s myšlienkou, že by ste chceli dulu k pôrodu. Je to kvôli tomu, aby ste si naozaj mohli vybrať tu, ktorá Vám najviac sadne. Pri výbere duly je veľmi dôležitá osobná sympatia. Ako často sa budete stretávať do pôrodu, je na vás.

A ako si vybrať zo zoznamu a aký je postup? Môžte skúsiť napr aj osobne odporúčania, či náhodou niekto z vášho okolia nerodil s dulou.

V týchto dňoch prebieha týždeň rešpektu k pôrodu, duly organizujú rôzne akcie. Nájdete ich na našej FB stránke. Tam bude možnosť sa s niektorými dulami stretnúť. Alebo môžte osloviť duly podľa zoznamu na našom webe, také ktoré vás “oslovia” svojim profilom. Kontaktujte ich. Každá z nás má individuálny postup pri stretnutí s mamičkami.

Skúste sa spýtať a uvidíte. Ja sa zvyknem s maminkou vždy najprv nezáväzne stretnúť. Nemám to spoplatnené. A uvidíme, či vzájomne preskočí iskra 😀.
Na prvom stretnutí si tiež zvykneme prejsť vzájomné očakávania.

Držím Vám palce, jednak aby ste našli tú správnu dulu, ale aj aby ste zažili krásny pôrod!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea