Ako odstránim farbu z rany po sekcii?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

dňa 16.03.2019 som absolvovala akútnu sekciu v 23. týždni a bohužiaľ naše dvojičky to neprežili. Rana sa celkom pekne hojila až na to, že pár dní po sekcii mi začala z rany vytekať tekutina.

Bola som aj na pohotovosti, kde mi povedali, že to musí vytiecť. Ranu mi natreli zelenou zapáchajúcou farbou, niečo ako tekutý obväz. Dnes je 8.4.2019 a farba sa už pomaly odlupuje. Mám ovisnuté bruško, no nie veľmi. Farba mi dráždi strie na bruchu a tým pádom sú podráždene a boľavé.

Ako odstrániť túto farbu z rany?

Kedy mi začnú vypadávať samovypadávajúce stehy?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade mi je veľmi ľúto, čo ste museli prežiť. Posielam aspoň objatie a veľa energie ❤️. Nemyslím si však, že táto otázka úplne spadá do kompetencie duly.

Dokedy bude farba na rane naozaj neviem, skúste to skonzultovať s vašim gynekológom, alebo aspoň v lekárni.

Čo sa týka stehov, tak nie som si istá, čo máte na mysli. Vnútorné stehy určite vypadnú samé a sa vstrebú zvyčajne do 10 dní po zákroku.

Ak ale myslíte vonkajšie stehy na koži, t.j to čo fyzicky vidíte, tak tie sa vyberajú. S tým musíte ísť k lekárovi. Mali by ste tú informáciu dostať pri prepustení z nemocnice a mala by byť aj zapísaná v prepúšťacej správe.

Veľmi Vám prajem rýchle zotavenie ako fyzické, tak aj na duši.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea