Čo mi pomôže pri nepostupujúcom pôrode?

Zodpovedané
15. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nepostupujúceho pôrodu.

Existujú nejaké triky, ktoré môžu pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deñ,

pri pôrode je potrebná hlavne trpezlivosť. Ako zo strany personálu, tak aj zo strany matky.

Žene je potrebné vytvoriť čo najideálnejšie prostredie, aby sa eliminovali všetky nepriaznivé vplyvy, ktoré by mohli pôrod brzdiť.

V každom prípade, ak ide pôrod pomaly, je dobré vyskúšať, pohyb, horúcu sprchu. Pomôcť v začiatkoch môže aj vzrušenie. Ak používate homeopatiu, môže pomôcť aj tá.

Určite je veľmi prospešná prítomnosť blízkej osoby. Pomáhajú napr ÚT oleje, uterotonické, na podporu kontrakcií, alebo korenený nápoj z klinčekov, škorice a zázvoru.

Verím, že Vám aspoň nejaká informácia pomôže.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea