Má domáci alkohol vplyv na vývoj plodu?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

včera mi pani doktorka oznámila, že som v 6. týždni tehotenstva. Pred mesiacom som ešte netušila, že som v tom a na oslave 30tky som si po roku a pól dala asi 6 poldeci domáceho.

Bude to mať vplyv na bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

alkohol ako taký - je jedno či domáci alebo iný nie je v tehotenstve naozaj vhodný.
Ale nakoľko ste o tehotenstve nevedeli, nedá sa to brat nijako ako chyba. Navyše takých žien je veľmi veľa.

Problém s bábätkom nastáva skôr pri pravidelnom užívaní alkoholu.

Užívajte si tehotenstvo.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea