Môžem byť tehotná i napriek tomu, že najcitlivejší test to nepotvrdil?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň,

30.3.2020 bol prvý deň môjho posledného menzesu. Aplikácia, ktorú používam mi vyznačila ako plodné dni 8 - 14.4.2020.

14. a 16.4.2020 došlo k nechránenému styku. Očakávaný menzes mám 27.4. Dnes 26.4. test vyšiel negatívne.

Môžem byť tehotná i napriek tomu, že najcitlivejší test to nepotvrdil?

Posledná gravidita bola tubárna a odvtedy žijem v strachu, aby sa scenár nezopakoval. Práve túto ovuláciu by som mala mať s toho istého vaječníka ako pri tubárnej gravidite. Vtedy mi test ukázal až po 5 dňoch meškania menzesu slabú druhú čiarku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenské testy nie sú úplne spoľahlivé. Je dobré si ho urobiť z ranného moču, kde je koncentrácia tehotenských hormónov najväčšia.

Ak aj nebude pozitívny, tehotenstvo máva aj iné príznaky ako napr. pocity nevoľnosti, riedky výtok.

Ak Vám menštruácia nepríde, vyhľadajte gynekológa.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea