Potrebujem podporu po pôrode. Môže mi pomôcť popôrodná dula?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

som niekoľko mesiacov po pôrode a mám pocit, že sa všetko točí iba okolo dieťaťa. Počas tehotenstva som si vedela nájsť čas na prípravu na pôrod, čas na kurzy a prednášky. Teraz by som potrebovala podporu.

Chcela by som sa porozprávať o chvíľach po pôrode, získať rady ako dať dokopy svoje telo a sústrediť sa aj na seba. Našla som podporné stretnutia dojťiacich žien, ale tam je skoro všetko o dojčení a deťoch.

Všimla som si, že sú aj duly, ktoré majú prívlastok popôrodné. Nemám depresiu a ani pocit úzkosti. Ale býva mi smutno a chýba mi podpora.

Mohla by mi pomôcť popôrodná dula?

Ak áno, kde takú nájdem?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úplne rozumiem vašej situácii. Príchod bábätka do rodiny je veľká zmena.

Popôrodná DULA pomáha mamičke v obdobi ranného šestonedelia, pomáha jej nájsť si systém, ako spolu s bábätkom zvládať každodenný život, môže pomôcť s drobnými domácimi prácami. Nie je vylúčené, že by Vám vedela byť nápomocná aj vo vašej situácii.

Prehľad dúl nášho združenia nájdete na www.duly.sk. Prejdite si zoznam dúl a možno vás nejaká žena svojim profilom osloví.

Zároveň však existujú aj iné možnosti. Nebojte sa požiadať o pomoc vaše okolie, nájdite niekoho, kto by sa Vám občasne postaral o bábätko. Vy budete mať tak čas pre seba.

Choďte si zacvičiť, robiť niečo čo vás bavilo pred tehotenstvom. S oveľa väčšou radosťou sa potom budete venovať bábätku.

Držím palce, aby sa Vám podarilo situáciu vyriešiť.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea