Som v 17. týždni a mám horúce prsia. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
6. nov 2020

Dobrý deň,

som v 17. týždni a som doma na rizikovom. Asi týždeň mám v okolí pod bradavkami úplne horúce a červené prsia. Citlivé bradavky chápem, len tie fľaky horúce mi nejdú do hlavy.

Prsia mám väčšie, ale doma kvôli pohodliu podprsenku nenosím. Občas síce pichajú, ale myslela som, že to je v tehotenstve normálne.

Môžem mať už aj teraz nejaký zápal?

Na ktorého lekára sa mám s týmto problémom obrátiť?

Poradňu mám až v decembri.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nekojíte staršie dieťa je to neštandardne. Prsia môžu byt na začiatku tehotenstva citlivejšie, ale v 17. týždni je už zvyčajne pokoj.

Určite by som to spomenula v najbližšej poradni.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea