Zlé výsledky skríningu. Je možné, že krvácanie a zápal ovplyvnili testy a bábätko bude v poriadku?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

som v 19. týždni tehotenstva a od začiatku mám hematóm a krvácam. Bola som dvakrát hospitalizovaná. Prvé testy skríningu vyšli v poriadku a tieto druhé vyšli 1:15 na rázštep nervovej sústavy. Som z toho vydesená a idem na genetiku.

Je možné, že krvácanie a možno nejaký zápal ovplyvnili testy a bude moje bábätko v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri týchto krvných testoch je viacero faktorov, ktoré ich môžu ovplyvniť falošne pozitívne a falošne negatívne.

Genetické vyšetrenie bude určite presnejšie.
A áno, zápal toto mohol ovplyvniť.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea