Aké antihistaminiká môžem brať, keď mám naordinované antidepresíva?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť lieky na alergiu. Tento rok ju mám neskutočnú. Ráno beriem Paretin a večer Mirzaten. Minulý rok mi Omarit a Rupafin vôbec nezabrali. Beriem mesiac lieky od psychiatra.

Čo mi pomôže na alergiu?

Čo je vhodné kúpiť si do nosa?

Ďakujem

Dobrý deň,

do nosa si môžete kúpiť Allergodil sprej. Obsahuje lokálne pôsobiace antihistaminikum, ktoré stiahne príznaky alergickej nádchy. Dávkuje sa 1 vstrek do každej nosovej dierky 2x denne.

Lieky na alergiu, ktoré by ste mohli užívať musíte priamo konzultovať s alergológom. Pri súbežnom užívaní s liekmi od psychiatra može nastať riziko zvýšeného centrálne tlmiaceho účinku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut