Aké je správne dávkovanie Nurofenu pre 17 kg dieťa?

Zodpovedané
25. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania detského sirupu Nurofen pre dieťa vážiace 17 kg.

Dávkuje sa podľa toho, ako je písané na krabičke?

Alebo sa má podávať polovica z váhy dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie je dávkovať podľa kíl. Takže 17 kg dieťa by malo užiť 17 ml denne, čo predstavuje 340 mg ibuprofénu na deň. Môžte mu to rozdeliť do troch dávok každých 8 hodín alebo do 4 dávok každých 6 hodín.

Toto pravidlo, koľko kíl toľko mililitrov platí pre deti do 25 kg, aby sa neprekročila maximálna denná dávka ibuprofénu (500 ml pre deti do 30 kg).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová