Aké je správne dávkovanie sirupu Paracetamol?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania sirupu Paracetamol 40 mg/ml. Ak má dieťa 15 kg, na krabičke je napísané, že má užiť 6 ml. Ak by som to urobila podľa výpočtov 10 mg/kg, tak by mi vyšlo iba 3,75 ml.

V tomto prípade neplatí tých 10 mg Paracetamolu na 1 kg?

Ďakujem

Dobrý deň,

platí dávkovanie 10 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti. Váš prepočet dávky je správny.

Dávkovanie na krabičke uvádza maximálnu možnú dávku (15 mg/kg). Dávka je stále bezpečná, ale volila by som ju až v prípade neklesajúcej teploty.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut