Aké lieky môžem kombinovať s Broncho-Vaxom u škôlkara?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

môj 4-ročný syn má už asi 10 dní kašeľ, ale vždy len po zobudení. Niekedy je suchý. Keď sa napije, tak je vlhký. Prvé dni to bol len kašeľ, ale teraz sa k tomu pridali aj sople. Minulý rok bol neustále chorý, až to skončilo zápalom pľúc a stredného ucha.

Aktuálne má nasadenú liečbu od septembra od imunoalergológa. Užíva ráno a večer Zyrtec a do nosa ráno Flixonase. Každý deň inhaluje Vincentku. Pred mesiacom mu z krvných testov vyšla takmer nulová imunita (0,01), antibiotiká pritom mal len 2x za celé štyri roky. Tak mu lekár predpísal na 30 dní užívať Broncho-Vaxom. Aktuálne má 30-dňovú pauzu do 20.12.2022 a potom máme toto užívanie 3x zopakovať na 10 dní a 20 dní pauza.

Inak je bez teploty a cez deň sem-tam odkašle a sople má väčšinou pri prechode z tepla do zimy a naopak. Po tom zápale pľúc (v júni 2022), keď užíval 16 dní antibiotiká, tak kašeľ aj sopeľ zmizol a objavilo sa to vo väčšej miere až teraz.

Aké lieky môžem kombinovať s Bronchovaxom?

Mám radšej kontaktovať lekára, aj keď nemá teplotu a funguje počas dňa normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

synovi môžete podať voľnopredajné prípravky na kašeľ či vitamíny na podporu imunity. Ich užívanie nie je kontraindikované počas liečby Broncho-Vaxom.

Zamerajte sa najmä na nosnú hygienu. Inhalácia Vincentky + počas dňa čistenie morskou vodou typu Aliamare, Physiomer.

Osobne si myslím, že lekára zatiaľ kontaktovať nemusíte. Ak by sa objavili teploty, prípadne sa kašeľ zhoršil, tak je vhodná konzultácia.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut