Aké lieky pomôžu trojročnej dcérke, ktorú trápia husté hlieny?

Zodpovedané
1. okt 2022

Dobrý deň,

trojročná dcérka má dusivý ako keby hrncový kašeľ. Soplíky jej netečú, ale pri dýchaní je počuť, že tam niekde má hlieny, ktoré sa nevedia dostať von.

Pán doktor jej predpísal Trifed žltý a kvapky na kašeľ. Ja nie som úplne stotožnená s touto kombináciou, keďže ona tie hlieny potrebuje dostať von a nie ich potláčať.

Aj pri dýchaní počuť, že tie hlieny jej tam niekde behajú.

Aký je Váš názor na túto kombináciu liekov?

Viete mi poradiť účinnejšie lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, ktoré kvapky boli konkrétne odporúčané.

Lekár na základe vyšetrenia predpísal žltý Trifed. Obsahuje kombináciu dvoch účinných látok, ktoré účinne uvoľňujú dýchacíe cesty.

Podľa môjho názoru je liečebný postup zvolený správne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut