Aké lieky si môžem dať v tehotenstve, keď mám teplotu a bolesť hrdla?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

som v 19. týždni tehotenstva a trápia ma teploty, bolesť hrdla a hlavy.

Aký liek si môžem dať?

Ako a čím si znížim teplotu?

Môžem Paralen 500?

Ak áno, tak koľkokrát za deň a v akých časových intervaloch?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri teplote môžete užiť Paralen 500 maximálne 3 tablety za deň s odstupom 8 hodín. Paralen Vám zároveň pomôže aj s bolesťou hlavy.

Na bolesť hrdla Vám zaberie kloktanie Florsalmin tinktúrou (prípadne slaným roztokom), alebo cmúľanie pastiliek Quixx protect.

Dodržujte pokoj na lôžku a zvýšený pitný režim. Môžete piť napr. lipový čaj, ktorý má vďaka obsahu slizov účinok aj pri bolesti hrdla.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut