Aké prípravky odporúčate pre 13 ročné dieťa s alopéciou?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

mám 13 ročného chlapca, ktorý už 4 roky trpí alopéciou - nemá vlasy, obočie a ani mihalnice.

Užíva vitamín C, zinok a vitamín D. Vyskúšali sme už všetky možné - nemožné vodičky.

Aké prípravky a aké vitamíny mu môžu pomôcť?

Aký vitamín máme doplniť?

Bloom Hair na vlasy môžu pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvádzate všetky vitamíny, ktoré by som vám odporučila aj ja.

Môžete vyskúšať ešte komplexný prípravok. Napr. aj Bloom hair. Ten je vhodný od 12 rokov alebo z lekárne osvedčené Vlasové hnojivo.

Predpokladám, že všetky vyšetrenia na zistenie príčiny už máte za sebou. Nemám kompletné informácie a neviem či by ti bolo vhodné, ale skúste s dermatológom konzultovať terapiu tekutým dusíkom alebo fototerapiu.

Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo je výživový doplnok s obsahom aminokyselín (methionín a cystín), methylsulfonylmethanu, vitamínov skupiny B (kyselinu pantoténovú, biotín) a minerálov (kremík a zinok).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut