Aké probiotiká na imunitu sa môžu podávať deťom nad 3 roky?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dlhodobého užívania nejakých probiotík u detí od 3 rokov. Momentálne dcérka užíva Probiofix Baby, tie sú však do troch rokov.

Aké probiotiká, prípadne lieky na imunitu odporúčate?

Dcérka má problém aj so srdiečkom, keď je chorá tak ťažko to znáša.

Môžem zároveň s probiotikami používať aj Cebion?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by dcérke vyhovovali kapsulky, od 3 môže užívať (zelený) PROBIO-FIX.
Vhodné sú aj SWISS Imunit LAKTOBACILY JUNIOR vo forme ochutených tabliet na cmúľanie.

Odporúčam kombinovať so sirupom Imunoglukan. V zložení obsahuje vitamín C, nie je potrebné ho doplňať samostatne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut