Aké probiotiká sú vhodné ako prevencia počas dovolenky?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

chystáme sa s trojročným synom do Turecka. Čítala som, že najlepšie probiotiká sú také, v ktorých je kombinácia laktobacilis, bifidobacterius a enterococus.

Na trhu je nespočetné množstvo probiotík a je náročné sa v nich zorientovať.

Aké probiotiká sú vhodné ako prevencia pred a počas dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako píšete, tak na trhu je dostupná široká škála probiotík. So zastúpením uvedených kmeňov odporúčam probiotiká Biopron Forte. Mali by ste ich začať užívať týždeň pred plánovanou dovolenkou.

Pre syna sú vhodné probiotiká Biopron Laktobacily BabyBifi+.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut