Aké vitamíny by malo užívať dvojročné dieťa?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov pre dvojročné dieťa. Synovi dávam vitamín D - Vigantol 2 kvapky denne a vitamín C. Iné nedávam.

Mala by som mu dávať ešte aj iné vitamíny?

Ak áno, tak aké konkrétne?

Je vhodný Kalciový sirup?

Máme ešte dávať Vigantol aj v lete napr. 2x do týždňa 2 kvapky alebo už netreba dávať vôbec?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má dieťa dostatočne pestrú stravu a nemá žiadne ťažkosti, prípadne neplánujete jeho nástup do kolektívu, ďalšie dopĺňanie vitamínov nie je potrebné.

Vigantol sa odporúča podávať minimálne do 2,5 roka dieťaťa, následne po konzultácii s lekárom.

Počas letných mesiacov môžete dávku znížiť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut