Aké vitamíny môžem užívať popri dojčení?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

hľadám vitamíny po pôrode, vhodné aj popri dojčení. Pôrod bol sekciou, tak niečo vhodné aj na rýchlejšie zotavenie. Hlavne sa mi jedná o vápnik kvôli kostiam, magnézium na kŕče v nohách. A začínajú mi vypadávať vlasy. Taktiež som teraz prekonala Covid, som očkovaná. Priebeh bol mierny (upchatý nos, nádcha, škriabanie v krku a suchý kašeľ).

Radšej preferujem vitamíny samostatne, nie komplex ako som užívala počas tehotenstva.

Aké vitamíny mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálnym riešením je užívanie Femibion 3. Obsahuje vápnik dôležitý pre kosti, zinok, selén, biotín, kyselinu pantoténovú. Teda zložky, ktoré sú účinné pri vypadávaní vlasov.

Ak preferujute vitamíny samostatne vápnik môžete dopĺňať vo forme kalciových tabliet Calcii carbonas Galvex. Na kŕče v nohách Vám zaberie Magnerot. Nezabúdajte na dvojhodinový odstup medzi nimi.

S vypadávaním vlasov Vám pomôže Biosil Plus. Potrebné je ale užívať ho minimálne 3 mesiace.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut