Aké vitamíny odporúčate v poslednom trimestri na posilnenie imunity?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

začínam 36. týždeň a chcela by som trošku posilniť svoju imunitu pred pôrodom. Beriem len Femibion 2.

Čo iné mi ešte odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

najdôležitejšia trojkombinácia na posilnenie imunity je vitamín C, D a zinok.
Vitamín D a zinok sú vo Femibion 2 zastúpené v odporúčanom množstve, nie je žiadúce ich ďalšie dopĺňanie.

Môžete začať užívať Imunoglukan P4H. Obsahuje ako účinnú zložku betaglukán (výťažok z hlivy ustricovej) v kombinácii s vitamínom C. Užíva sa 1 kapsula ráno nalačno.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut