Aké vitamíny sú vhodné pre 3-ročné dieťa pred nástupom do škôlky?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom vitamínov.

Syn bude mať 3 roky a od septembra nastupuje do škôlky. Pediatrička nám radila pred nástupom začať 2 týždne užívať vitamíny. Berie D - DeVit a teraz som kúpila vit C od Novo C. Sesternica berie gumené cukríky od Jamieson na imunitu. Syn to videl a tiež ich chce brať, ale obsahuje to aj C aj D. Ak by som mu dala aj tie gumené, bude už mať viac ako je odporúčaná denná dávka.

Čo myslíte?

Plus lekárka nám radila Kalobu a Oscillococcinum pred škôlkou. Nechcem ho zbytočne predávkovať vitamínmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa rozhodnete pre vitamíny Jamieson Multi Kids, samostatne už vitamín D nepodávajte. V prípravku Jamieson je pokrytá denná dávka.

So sirupom Novo C multivitamíny kombinovať môžete. V 1 želé je obsiahnutých 15 mg vitamínu C. Odporúčaná denná dávka pre tento vek je do 80 mg. Pokojne teda podávajte aj 1x denne 1 ml sirupu Novo C.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut